Haberler

Yuva Derneği / Haberler  / YUVA Eğitim Faaliyetlerine Kaldığı Yerden Devam Ediyor

YUVA Eğitim Faaliyetlerine Kaldığı Yerden Devam Ediyor

Geçici koruma kapsamındaki bireylere ve dezavantajlı yerel halka yönelik eğitim faaliyetlerimize yeniden heyecanla başlıyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile 21 Ekim 2017 tarihinde imzaladığımız ilgili Eğitim Protokolü ile İnsani Gelişim Programı kapsamındaki koruma ve geçim kaynakları projelerimizin yanı sıra eğitim çalışmalarımızı da Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerinde, bireylerin ve toplumun güçlendirilmesini hedefleyerek gerçekleştirmeye devam edeceğiz.

Bugüne kadar Gaziantep, Hatay, İstanbul ve Konya’da farklı öğrenme ortamları yarattığımız projelerimizi, Toplum Merkezleri ve Beceri Geliştirme Merkezleri modelleri ve yeni eğitim projeleriyle, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün işbirliğiyle sürdüreceğiz.

Hedef kitlemizde bulunan bireylere yönelik olarak gündelik yaşamı destekleyici Türkçe dil eğitimi, meslek eğitimi, okullaşmayı ve gündelik yaşama erişimi destekleyici eğitim faaliyetlerimizi, ihtiyaca duyarlı olarak çeşitlendirerek geliştirmekteyiz. Bu protokolün sağladığı yetki ile faaliyet göstermekte olduğumuz illerin yanı sıra Ankara, İzmir ve Mersin’de de eğitim çalışmaları gerçekleştirebileceğiz.

Yerel halk ve geçici koruma kapsamındaki bireylerin ihtiyaçlarını ve taleplerini gözeterek ve yürürlükteki mevzuatı dikkate alarak eğitim faaliyetlerimizi yeniden devam edecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Toplumsal barışa ve yoksulluğun ortadan kaldırılmasına katkı sunma amacıyla çalışmalarımızı gerçekleştirmenin ve öğrencilerimiz ile birlikte öğrenmeye devam etmenin heyecanını ve mutluluğunu sizlerle de paylaşmak isteriz.