Skip to main content

Seminerlerimiz

Sürdürülebilirlik ve Çevre Farkındalığı Semineri: “Biz, Yaşam ve Dünya”

Sıklıkla duyduğumuz; iklim değişikliği, doğal kaynaklar, geri dönüşüm kavramlarını da içeren bu seminer ile ekolojik sorunlar kapsamında gezegenimizin durumunu paylaşıyoruz. Birey olarak gezegene etkimizi ve gezegen için yapabileceklerimizi beraberce fark ediyoruz. Ekolojik sorunlara özel çözümlerimizi anlatıp, kendimize uyan çözümü seçip, bu çözümleri hayata geçirme motivasyonu hissediyoruz.

Toplumsal Barış Ve İletişim Semineri: “İş Yerinde Barış Dili”

Toplumsal barış, bireylerden yani bizlerden başlıyor. Barış dilinin yaygınlaştırılması, önce kendimizle sonra da başkaları ile kurduğumuz iletişimi değiştirmemiz ile mümkün oluyor. Bu farkındalık yolculuğunu beraber tamamlıyoruz ve çeşitli örnekler ile çatışmaları yönetme yolları buluyoruz.

Detaylı bilgi için [email protected]

Etkinliklerimiz

Sosyal fayda ile benzersiz bir deneyimin buluştuğu etkinlikler düzenliyoruz. Kurumların stratejileri ve YUVA’ nın değerlerinin buluştuğu bu etkinliklerde, YUVA’ nın faaliyetlerini yakından paylaşma fırsatı buluyoruz. 2018’ de gerçekleştirdiğimiz etkinliklerden örnekler:

Detaylı bilgi için [email protected]

STEPS Towards Ecological Planet

Erasmus+ projesi “STEPS Towards Ecological Planet” kapsamında Finlandiya, İspanya ve Hırvatistan’dan gelen öğretmenlere ve İstanbul Atatürk Fen Lisesi’nin proje yürütücüsü öğretmenlerine yönelik Çevre Okuryazarlığı Programı Eğitmen Eğitimi’ni tamamladık.

Çeşitlilik Eğitimi

Ayrımcılık ve ırkçılık biçimlerini fark edebilmek ve eylemlerimizi çeşitlilik bilinciyle yürütmek amacıyla yola çıkan Çeşitlilik Eğitimi’nin ilk oturumu İzmir’de başladı.

Köln ve İzmir‘de olmak üzere iki bölümlü kurgulanan ileri eğitimde, çeşitliliğe duyarlı ve ayrımcılık karşıtı gençlik çalışmaları için pratik yöntemler ve yaklaşımlar sunuyoruz.

Öğretmen ve Öğretmen Adayları için Kapsayıcı Eğitim Projesi

Malala Fund desteği ve Hacettepe Üniversitesi işbirliğiyle yürüttüğümüz, Öğretmen ve Öğretmen Adayları için Kapsayıcı Eğitim projemizin çıktılarını düzenlediğimiz çevrimiçi toplantı ile Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) temsilcilerine sunduk.

Kurumsal İşbirliklerimiz