Ne Yapıyoruz?

Tüm canlılar için yola çıkan YUVA, çalışmalarına 2010 yılından beri devam ediyor. İstanbul Koşuyolu’ndaki genel merkezinin yanında Türkiye’nin farklı illerindeki temsilcilikleriyle; çevre farkındalığı, yoksullukla mücadele ve yaşam boyu öğrenme konularında faaliyet gösteriyor:

  • Çevre Farkındalığı: Daha çok yolumuz var. Ekolojik Okuryazarlar doğayı anlıyor, attığı her adımın ve aldığı her eşyanın diğer canlılara etkisini biliyor. Doğanın ve tüm canlıların Ekolojik Okuryazarlara ihtiyacı olduğunu unutmayalım.
  • Yoksullukla Mücadele: Kurulduğumuz günden bu yana ihtiyaç sahibi toplumların onurlu bir yaşam sürebilmesi için güçlendirme çalışmaları yürütüyoruz. Yoksullukla mücadele çalışmalarımız kapsamında bireylerin, dolayısıyla da toplumun direncini artırmayı hedefliyoruz.
  • Yaşam Boyu Öğrenme: Çocukların, gençlerin ve yetişkinlerin yaşam boyu öğrenme ve eğitim hakkı olduğuna inanıyoruz. Eğitime erişimde fırsat eşitliği sunmayı amaçlayarak; çocuk, genç ve yetişkin dostu eğitim programları hazırlıyoruz.