Haberler

Yuva Derneği İyilik Peşinde Koşan STK’lar Arasında…

YUVA Derneği Haziran ayı itibariyle Adım Adım sivil toplum oluşumunun bir parçası oldu. Adım Adım, başta koşu olmak üzere yüzme, bisiklet, dağcılık gibi dayanıklılık gerektiren sporlar aracılığıyla STK projeleri için farkındalık yaratarak, maddi kaynak ve tanıtım desteği sağlıyor.

Yine geçtiğimiz ay YUVA’nın üyelik kabulünün gerçekleştiği, bağışçı haklarını destekleyen dernek ve vakıfları bir araya getiren Açık Açık Derneği, Adım Adım’ın dijital platformu İPK’ya (İyilik Peşinde Koş Platformu) STK kabulünde gönüllü destek sunuyor. İPK ise Adım Adım’ın desteklediği STK’lar için koşmak isteyen gönüllülerin, kendilerini heyecanlandıran projeleri arayabildikleri, kampanya yaratabildikleri, yapılan bağışların miktarını ve sayısını takip edebildikleri bir web platformu olarak çalışıyor.

“Yardımseverlik Koşusu” kavramını Türkiye’de anlatmak, öğretmek ve yaygınlaştırmak amacıyla kurulan Adım Adım ile YUVA’nın ilk koşusu ise 12 Kasım 2017, Pazar günü 39.Vodafone İstanbul Maratonu’nda gerçekleşecek.

Maratonun indirimli erken dönem kayıtları başladı, vakit kaybetmeden http://www.istanbulmarathon.org/ adresinden başvurunuzu yapın, hep birlikte iyilik peşinde koşalım.

Adım Adım Platformu ile ilgili detaylı bilgi için;

http://www.adimadim.org/index/Anasayfa.aspx