Haberler

Yuva Derneği / Haberler  / Sürdürülebilirlik ve Ekolojik Okuryazarlık Yaygınlaştırma Eğitimi (30-31 Ocak 2021)

Sürdürülebilirlik ve Ekolojik Okuryazarlık Yaygınlaştırma Eğitimi (30-31 Ocak 2021)

Çevre Okuryazarlığı İletişim Ağı Projesi, Avrupa Birliği Sivil Toplum Aracı ve Medya – Sivil Toplum çerçevesinde Ağlar ve Platformlar Destekleme Programı kapsamında Yuva Derneği (Türkiye) ve Kyoto Club (İtalya) tarafından yürütülen bir projedir.

 

Programın Amacı:

  • Dünya’daki yaşamı destekleyen temel sistemlerin öğrenilmesi, bu sistemlerin karşılaştıkları sorunların incelenmesi ve bu sorunların altında yatan temel etkenlerin ortaya konulması,
  • Bireylerin yeryüzündeki kaynaklar ve insanın yaşam tarzı arasındaki ilişkiyi öğrenmesi, kendi yaşamını gözden geçirmesi ve tüm canlıların yeryüzünde adil bir yaşam sürebilmesi için sürdürülebilirliğin önemini fark etmeleri,
  • Katılımcıların günlük hayatlarındaki eylemlerinin sonuçlarını sorgulamaları ve onları dönüştürmeleri,
  • Katılımcıların tüm olumsuz gelişmelere rağmen umutlu, iyimser, gerçekçi ve yapıcı bir bakış açısına sahip olmalarının desteklenmesi amaçlanmaktadır.
Çevre Okuryazarlığı İletişim Ağı Projesi kapsamında gerçekleştirilecek Sürdürülebilirlik ve Ekolojik Okuryazarlık Yaygınlaştırma Eğitimi için başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Eğitim 30 Ocak Cumartesi 13:00 – 16:30 ile 31 Ocak Pazar 13:00 – 16:00 saatleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir. Eğitime kabul edilen katılımcıların her iki güne de tam katılım sağlaması beklenmektedir. Başvuru formunu doldurmak için son tarih 26 Ocak Salı günü 08:30 saatidir.

Eğitime kabul edilen katılımcılar ile  26 Ocak Salı günü öğleden sonra e-posta üzerinden iletişime geçilecektir.

Kolaylıklar dileriz.

YUVA