Haberler

Yuva Derneği / Haberler  / Sürdürülebilirlik ve Ekolojik Okuryazarlık Yaygınlaştırma Eğitimi (20-21 Şubat 2021)

Sürdürülebilirlik ve Ekolojik Okuryazarlık Yaygınlaştırma Eğitimi (20-21 Şubat 2021)

Çevre Okuryazarlığı İletişim Ağı Projesi, Avrupa Birliği Sivil Toplum Aracı ve Medya – Sivil Toplum çerçevesinde Ağlar ve Platformlar Destekleme Programı kapsamında Yuva Derneği (Türkiye) ve Kyoto Club (İtalya) tarafından yürütülen bir projedir.
Programın Amacı:
  • Dünya’daki yaşamı destekleyen temel sistemlerin öğrenilmesi, bu sistemlerin karşılaştıkları sorunların incelenmesi ve bu sorunların altında yatan temel etkenlerin ortaya konulması,
  • Bireylerin yeryüzündeki kaynaklar ve insanın yaşam tarzı arasındaki ilişkiyi öğrenmesi, kendi yaşamını gözden geçirmesi ve tüm canlıların yeryüzünde adil bir yaşam sürebilmesi için sürdürülebilirliğin önemini fark etmeleri,
  • Katılımcıların günlük hayatlarındaki eylemlerinin sonuçlarını sorgulamaları ve onları dönüştürmeleri,
  • Katılımcıların tüm olumsuz gelişmelere rağmen umutlu, iyimser, gerçekçi ve yapıcı bir bakış açısına sahip olmalarının desteklenmesi amaçlanmaktadır.
Çevre Okuryazarlığı İletişim Ağı Projesi kapsamında gerçekleştirilecek Sürdürülebilirlik ve Ekolojik Okuryazarlık Yaygınlaştırma Eğitimi için başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Eğitim 20 Şubat Cumartesi 13:00 – 16:30 ile 21 Şubat Pazar 13:00 – 16:00 saatleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir. Eğitime kabul edilen katılımcıların her iki güne de tam katılım sağlaması beklenmektedir. Katılımcılar belirlenirken 18-35 yaş aralığındakilere öncelik verilecektir. Başvuru formunu doldurmak için son tarih 16 Şubat Salı günü 17:00 saatidir.

Eğitime kabul edilen katılımcılar ile  17 Şubat Çarşamba günü öğleden sonra e-posta üzerinden iletişime geçilecektir.

Kolaylıklar dileriz.

YUVA