Haberler

Yuva Derneği / Haberler  / Öğrenme Merkezi: Ekolojik Okuryazarlık Eğitimi 16-17 Şubat 2019

Öğrenme Merkezi: Ekolojik Okuryazarlık Eğitimi 16-17 Şubat 2019

Merhabalar,

Öğrenme Merkezi: Ekolojik Okuryazarlık Eğitimi 16-17 Şubat 2019 tarihlerinde gerçekleşiyor!

Doğanın döngülerini, nasıl işlediğini ve bizlerin bu sistemle daha uyumlu bir şekilde yaşayabilmek için neler yapabileceğimizi konuşacağımız ekolojik okuryazarlık eğitimimiz sizleri bekliyor. Katılımcı ve deneyimsel öğrenme odaklı eğitim metotları kullanılarak gönüllü eğitmenler tarafından gerçekleştirilecek olan bu eğitim süresince hem eğlenceli vakit geçireceğinizi, hem de pek çok konuda bilgi sahibi olacağınızı umuyoruz.

Eğitimde nelerden bahsedeceğiz?

Ekolojik okuryazarlık eğitimimizde konuşacağımız ana başlıklarımız şu şekilde:

*Dünya Denen Gezegen
Dünyanın ve üzerindeki yaşamın nasıl oluştuğunu öğrenmeyi amaçlıyoruz.

*Yaşamda Çeşitliliğin Önemi ve Toparlanma Kapasitesi
Doğayı yakından tanıyor, doğanın bize sunduğu faydaları öğreniyoruz.

*Yok Oluş
Doğayı ve canlıları tehdit eden sorunları tanımaya başlıyoruz.

*Çözüm Arayanlar ve İyi Örnekler
Niyetimiz soru yumağı ile baş başa kalmak değil. Çözüme ortak olmanın yollarını arıyor, çözüm örneklerini ve deneyimlerimizi paylaşıyoruz.

Eğitim nerede ve ne kadar sürecek?

Eğitimimizi, 16-17 Şubat 2019 Cumartesi ve Pazar tarihlerinde 2 gün boyunca devam edecek. İlk gün 09:30 ve 18:00 saatleri arasında, ikinci gün 09.30 16.00 saatleri arasında Yuva Derneği’nin Koşuyolu’ndaki Merkez Ofisinde gerçekleştireceğiz.

Eğitimin iki gününe de tam katılım sağlamanız, birbirini takip eden bir program izleyeceğimiz için önemli. Eğer tam katılım sağlama konusunda bir sorun yaşıyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Kayıt için yapmam gereken bir şey var mı?

Katılımınızı kesinleştirebilmek ve gerekli olduğu takdirde sizinle iletişime geçebilmemiz için linkteki kısa formu 14 Şubat 2019 gece yarısına kadar doldurmanızı rica ediyoruz. 15 Şubat Cuma günü başvuru sahipleri ile iletişime geçilecektir.

Not: Eğitimimizde ekolojik okuryazarlık başlığı altında, ekolojiye dair temel kavramların öğrenilmesi, içinde yaşadığımız gezegene dair tüm canlılığı gözeten bir bakış açısının kazanılması hedeflenmektedir. Eğitimimiz iki gün süren giriş seviyesinde bir farkındalık eğitimidir.

Katılım form linki; http://bit.ly/2DtR0wO