Haberler

Yuva Derneği / Haberler  / Gel, Uçan Kütüphane’ye Yeni Hikayeler Yazalım

Gel, Uçan Kütüphane’ye Yeni Hikayeler Yazalım

Hikayemize hoşgeldin. Uçan Kütüphane’nin çocukların kalbine konmasıyla başlayan bir hikaye bu. Yeşilkentli çocukların hikayesi bu. O günden bugüne, tam 9 aydır, Kütüphane’nin içinde yeni arkadaşlıklar kuruldu, beraber oyunlar oynandı, kararlar birlikte alındı, kitaplar okundu, renk renk gezegenler yaratıldı, bir kapı ardında şenlikler yapıldı, danslar edildi, tabaklar, toplar ellerde çevrildi, sokaklar nitelikli oyunlarla buluştu. Kimler mi yaptı bunları? Sorumluluklarını, haklarını, yeteneklerini hep birlikte keşfeden, hislerini de boyalarını da paylaşan Uçan Kütüphaneli çocuklar.

Birlikte hayaller kuruyor onlar, kurdukları hayalleri sanata dönüştürüyorlar. Yarattıklarını sergileyen sanatçılar oluyorlar. Tam da ikinci sergileri için yüreklerini sıvamışlardı ki, fotoğraf makinaları, bilgisayarları ve ses sistemleri kayboldu bir gecede. Haftalarca ne yapsak diye düşünürken aklımıza sen geldin şu bayram öncesinde.

Bu bayram Uçan Kütüphaneli çocukları bir hediye ile mutlu etmek ister misin?

Adında dayanışma koksun, birliktelik koksun, yeni arkadaşlıklar koksun hediyende. Bu koku, sana, bize, Uçan Kütüphaneli çocuklara, dünyaya yayılsın. Çocukları hediyeleriyle buluşturup bu sertifikayı sevdiklerinle paylaşmak, onları da bu mutluluğa ortak etmek ister misin?

? Sertifikamızı almak için: https://fonzip.com/yuva/sertifika