Haberler

Yuva Derneği / Haberler  / Eğitimde Dijital Okuryazarlık Projesi Eğitmen Eğitimi Katılımcılarını Arıyor!

Eğitimde Dijital Okuryazarlık Projesi Eğitmen Eğitimi Katılımcılarını Arıyor!

Yuva Derneği olarak, Thales Solidarity’nin desteğiyle yürüttüğümüz Eğitimde Dijital Okuryazarlık Projesi kapsamında örgün ve yaygın eğitim (Sivil toplum kuruluşları gibi) içerisinde öğretmenlik ve/veya eğitmenlik yapan kişileri dijital okuryazarlık konusunda desteklemeyi ve çevrimiçi eğitimlerin etkisini artırmayı hedefliyoruz.

Eğitime, örgün ve yaygın eğitim (Sivil toplum kuruluşları gibi) içerisinde öğretmenlik yapan/okuyan ve/veya eğitmenlik yapan herkes başvurabilir. Eğitime kabul edilecek kişilerin kısa süreli de olsa çevrimiçi eğitmenlik deneyimi olması beklenmektedir. 

Eğitmen Eğitiminin ana başlıkları şunlardır:

     1.Gün:

Çevrimiçi Öğrenme ve Öğretmenin Temelleri

Senkron ve Asenkron Öğrenme

Çevrimiçi Öğretimde Kolaylaştırıcılık

Çevrimiçi Öğretim Tasarımının Temelleri

  1. Gün

Çevrimiçi Öğretim Tasarımı Süreci

Öğrenme Nesnesi Kavramı

Farklı Formatlarda Öğrenme Nesnesi Tasarımı

 

16 Ekim Cumartesi – 17 Ekim Pazar günleri 10.30 -14.00 saatleri arasında, çevrimiçi araç ve metotlarla  gerçekleştirilecektir. 

Eğitime kabul edilen katılımcıların eğitmen eğitimi gün ve saatlerine tam zamanlı olarak katılmaları ve sonrasında bu eğitim programını yaygınlaştırmaları beklenmektedir. 

Öğretmen ve/veya eğitmen olmayan kişilerin başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır. Eğitmen eğitimine kabul edilen ve eğitimin tüm oturumlarını tamamlayıp Dijital Okuryazarlık Eğitmeni olan kişilerin proje süresince çevrimiçi ve/veya yüz yüze en az bir eğitim vermesi beklenmektedir.

Eğitim programı eğitim, çevrimiçi öğrenme ve öğretme, ve çevrimiçi öğretim tasarımı süreci konularında uzman eğitmen ekibi tarafından gerçekleştirilecektir. 

Başvuru formuna https://forms.gle/cmomtwHwxJzM4t3j7  bağlantısından ulaşabilir, sorularınız için [email protected] adresine yazabilirsiniz. 

Başvuru formu 3 Ekim Pazar günü saat 23:59’a kadar açık kalacaktır.

Eğitmen eğitimine kabul edilen katılımcılara ilk olarak e-posta ile ulaşılacaktır. Kabul edilen katılımcıların e-postalarına gelen eğitim katılım davetine onay verdikleri takdirde telefon ile iletişime geçilecektir.

YUVA Ekibi