Haberler

Yuva Derneği / Haberler  / Dünyayı Kuş Bakışı Görmek için 7 Ekim’de Validebağ’da Buluşuyoruz!

Dünyayı Kuş Bakışı Görmek için 7 Ekim’de Validebağ’da Buluşuyoruz!

Avrupa Kuş Gözlem Günü’nün amacı, kuşların yılda iki kere gerçekleştirdiği uzun ve zorlu göç yolculuğuna dikkat çekmek. 7 Ekim tarihinde Doğa Derneği gönüllüleri ve kuşlara meraklı olan herkesle bir araya gelerek göç yolundaki kuşların ve Validebağ’da yaşayan kuşların yaşamına dahil olacağız.

Etkinliği gerçekleştirirken kuşları çok iyi tanıyor olmamızın pek bir önemi yok. Amacımız yüzümüzü göğe ve toprağa çevirmek. Çalıların arasına, denizlere, uçsuz bucaksız bozkırlara. Ağaç dallarına. Yılda bir kere olsun başımızı ekranlardan, kitaplardan, kendi var ettiğimiz dünyadan kaldırmak. Yüzümüzü başka canlıların renkli ve sakin yaşamlarına çevirmek. Hayatı, bir de onların gözünden görmek. Doğayı okumayı ve yazmayı keşfetmek.

Yukarıdaki niyetlerle 7 Ekim Pazar günü saat 15.30’da  Validebağ Öğretmen Evi önünde bir araya geliyoruz. Etkinliğe gelirken dürbününüz, fotoğraf makineniz var ise getirebilirsiniz, bu etkinliği gerçekleştirmekte temel niyetimizi yukarıda ifade etmiştik, dolayısıyla dürbünsüz de gelseniz kuşların yaşamına dair bir sürü şey öğreneceğinizi ve en azından bir saksağan ya da karga ile selamlaşacağınızı söyleyebiliriz.

O günün hava şartlarına uygun kıyafetler giyerek  yanınızda atık çıkarmayacak biçimde su, atıştırmalık bulundurabilirsiniz.

Etkinlik ücretsizdir.

Etkinliğe katılım için linkteki formu 6 Ekim gece yarısına kadar doldurabilirsiniz.

Katılım formu; http://bit.ly/2OWfjrD

Validebağ Korusu Öğretmenevi Adresi; Altunizade Mahallesi, Tophanelioğlu Cd. No:19, 34662 Üsküdar/İstanbul

Sorularınız için Öğrenme Merkezi gönüllümüz Özge Doruk’a 5366740231 numaralı telefondan Öğrenme Merkezi sorumlumuz Emine’ye ise 5522405759 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Maillerinizi ise ogrenmemerkezi@yuva.org.trye iletebilirsiniz.