Haberler

Yuva Derneği / Haberler  / Çevre Okuryazarlığı İletişim Ağı Projesi Sürdürülebilirlik ve Ekolojik Okuryazarlık // İklim Okuryazarlığı Eğitmen Eğitimi katılımcılarını arıyor!

Çevre Okuryazarlığı İletişim Ağı Projesi Sürdürülebilirlik ve Ekolojik Okuryazarlık // İklim Okuryazarlığı Eğitmen Eğitimi katılımcılarını arıyor!

Çevre Okuryazarlığı İletişim Ağı Projesi 

Sürdürülebilirlik ve Ekolojik Okuryazarlık // İklim Okuryazarlığı Eğitmen Eğitimi katılımcılarını arıyor!

“Dünya adlı uzay gemisinde yolcu yok, hepimiz mürettebatız.” Marshall Mcluhan, 1964

İklim değişikliği, hava ve su kirliliği, doğal kaynakların aşırı tüketimi ve biyolojik çeşitliliğin azalması gibi küresel ve yerel çevresel sorunlar gezegenimizin sürdürülebilirliğini, tüm canlıların yaşam kalitesini ve gelecek nesillerin doğal kaynaklara erişimini tehdit ediyor.

Gezegenin geleceği, doğa ve insan ilişkilerine eleştirel bakabilen, bu sorunların çözümüne yönelik fikirler geliştirebilen, araştıran ve bu çerçevede sorumlu davranış ve anlayış sergileyebilen küresel okuryazar bireylerin artmasına bağlı.

Yuva Derneği olarak, Kyoto Club ortaklığı ile yürüttüğümüz ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Çevre Okuryazarlığı İletişim Ağı Projesi ile Türkiye’den (Ankara, Balıkesir, Çanakkale, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir ve Mersin başta olmak üzere) ve AB’den (İtalya ve Belçika başta olmak üzere) toplam 37 kuruluş (sivil toplum kuruluşları, sivil girişimler ve yerel yönetimler) ile Küresel Okuryazarlık Ağı’nı kurduk.

Çünkü değişimin gezegenimizin sürdürülebilirliğini ortak kaygı edinmiş tüm aktörlerin birlikte hareket etmesiyle gerçekleşeceğine inanıyoruz.

Yuva Derneği, Çevre Okuryazarlığı İletişim Ağı Projesi kapsamında gerçekleştirilecek Sürdürülebilirlik ve Ekolojik Okuryazarlık // İklim Okuryazarlığı Eğitmen Eğitimi katılımcılarını arıyor!

16 Aralık Çarşamba, 17 Aralık Perşembe, 18 Aralık Cuma, 23 Aralık Çarşamba ve 24 Aralık Perşembe günleri 09:30 – 17:30 saatleri arasında eğitmen eğitimi gerçekleştirilecektir. Eğitmen eğitimi çevrimiçi araç ve metotlarla  gerçekleştirilecektir. 

Eğitime kabul edilen katılımcıların eğitmen eğitimi gün ve saatlerine tam zamanlı olarak katılmaları ve sonrasında bu iki eğitim programını yaygınlaştırmaları beklenmektedir. 

Eğitime, Küresel Okuryazarlık Ağı (KOZA) üyesi olan kurum/örgüt/kuruluşların çalışanları, üyeleri ve gönüllüleri başvuruda bulunabilir. 

KOZA üyesi olmayan kurum/örgüt/kuruluşlardan gelen başvurular kabul edilmeyecektir. 

Başvuru formuna aşağıdaki linkten erişebilirsiniz. https://forms.gle/bn4zwG172DWETWZi8

Başvuru formu 9 Aralık Çarşamba saat 23:59’a kadar açık kalacaktır.

Eğitmen eğitimine kabul edilen ve eğitmen olan bireylerin proje süresince KOZA içerisinde çevrimiçi ve/veya yüz yüze en az üç eğitim vermesi beklenmektedir.

Soru, görüş ve önerileriniz için [email protected] adresine yazabilirsiniz.