Blog

Yuva Derneği / Haberler  / Ekolojik Okuryazarlık Eğitimleri Gönüllü Eğitmenlerini Arıyor!

Ekolojik Okuryazarlık Eğitimleri Gönüllü Eğitmenlerini Arıyor!

İnsanların içinde yaşadığı toplum ve coğrafyaya sahip çıkmaları; yaşamın devamlılığına katkı sağlayan değişimi yaratma gücünü elde etmeleri için destek olmak amacıyla Dünya Vatandaşlığı Programı altında yürütülen Ekolojik Okuryazarlık Eğitimleri, yeni dönem Eğitmen Eğitimi çağrısıyla karşınızda 🙂

Peki, ne demektir “Ekoloji Okuryazarı” olmak?

Ekoloji okuryazarı olmak, yeryüzünde yaşamı mümkün kılan doğal döngüleri, eko sistemi anlama ve bu dengelerin korunması için harekete geçme becerisine sahip olmak anlamına geliyor.

Dünya Vatandaşlığı Programı altında gerçekleşecek olan Ekolojik Okuryazarlık Eğitimleri’nde; gönüllü eğitmenler, öncelikle Ekolojik Okuryazarlık Eğitmen Eğitimi’ne katılarak, yaşamı mümkün kılan döngüleri öğrenecek, dünyayı daha yakından tanıyacak ve doğa dostu sürdürülebilir yaşam pratiklerini deneyimleyeceklerdir. Sonrasında ise Yuva Derneği Dünya Vatandaşlığı Programı altında yer alan Öğrenme Merkezi’nde yetişkinlere yönelik iki günlük ekolojik okuryazarlık eğitimleri vereceklerdir.

Başvuru için; https://goo.gl/GQtS8F

* İstanbul’da ikamet eden başvuru sahipleri değerlendirmeye alınacaktır.

Dikkat!

Formu doldurmaya başlamadan önce eğitime dair aşağıda bulunan gerekli bilgileri okumanızı önemle rica ediyoruz.

Ekolojik Okuryazarlık Eğitmen Eğitimi, 22-28 Ocak 2018 tarihlerinde Ağva’da Acquaverde otelde konaklamalı olarak gerçekleşecek olup hayvanların yaşam hakkına saygı duymak ve iklim değişikliğine dur demek için eğitim süreci boyunca vejetaryen yemeklerle beslenilecektir.

Katılımcılardan konaklama ücreti alınmayacak olup ulaşım toplu şekilde sağlanacaktır.

Eğitmen eğitimi için son başvuru tarihi 14 Ocak 2018 Pazar gece yarısıdır. Sonrasında yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

Başvurular tamamlandıktan sonra başvuru sahipleri ile beş gün içerisinde iletişime geçilecektir.