Kurumsal İşbirlikleri

Seminerlerimiz
Şişecam ile yaptığımız Biz Yaşam ve Dünya Semineri'ni 2018 yılında düzenledik.

Sürdürülebilirlik ve Çevre Farkındalığı Semineri: 

“Biz, Yaşam ve Dünya” 

Sıklıkla duyduğumuz; iklim değişikliği, doğal kaynaklar, geri dönüşüm kavramlarını da içeren bu seminer ile ekolojik sorunlar kapsamında gezegenimizin durumunu paylaşıyoruz. Birey olarak gezegene etkimizi ve gezegen için yapabileceklerimizi beraberce fark ediyoruz. Ekolojik sorunlara özel çözümlerimizi anlatıp, kendimize uyan çözümü seçip, bu çözümleri hayata geçirme motivasyonu hissediyoruz.

Toplumsal Barış Ve İletişim Semineri:

“İş Yerinde Barış Dili”

Toplumsal barış, bireylerden yani bizlerden başlıyor. Barış dilinin yaygınlaştırılması, önce kendimizle sonra da başkaları ile kurduğumuz iletişimi değiştirmemiz ile mümkün oluyor. Bu farkındalık yolculuğunu beraber tamamlıyoruz ve çeşitli örnekler ile çatışmaları yönetme yolları buluyoruz.

Detaylı bilgi için [email protected]

Etkinliklerimiz

Sosyal fayda ile benzersiz bir deneyimin buluştuğu etkinlikler düzenliyoruz. Kurumların stratejileri ve YUVA’  nın değerlerinin buluştuğu bu etkinliklerde, YUVA’ nın faaliyetlerini yakından paylaşma fırsatı buluyoruz. 2018’ de gerçekleştirdiğimiz etkinliklerden örnekler:

Detaylı bilgi için [email protected]

TEB Cetelem, Masalları Çizelim Etkinliği: “Her çocuk bir masal”. Çocukların hayal güçlerini artırma, farklı sosyoekonomik grupların bir araya gelmesi ile iletişimin güçlendirilmesi, öz güven artışının sağlanması, beraber konuşma ve tartışma pratiğinin edinilmesinin amaçlandığı bir çalışan gönüllülüğü aktivitesidir.(2018 yılında düzenlenmiştir)

Borusan Holding, Beraber Oynayalım Etkinliği:  “Yaşlandığımız için oyun oynamayı bırakmayız, oyun oynamayı bıraktığımız için yaşlanırız.” Borusan Okyanus Gönüllüleri, Yuva Derneği çocuklarıyla doya doya oyun oynadı! Eğlenerek, öğrenerek, sevgiyle geçirdiğimiz mutlu gün Gönüllülere de çocuklara da en güzel bayram hediyesi oldu. (2018 yılında düzenlenmiştir)

Yapı Kredi Yatırım, Uçan Arabalar Etkinliği: “Mavi gökyüzüne bakmayı seven çocuklar iki yaşındaki bir filin ağırlığında olan uçan bir kütüphanede vakit geçirirlermiş. Bazen de yeni arkadaşlıklar kurmak isterlermiş.” Çocuklarla yetişkinler arasında öğretici işbirliği ve eşit ilişki geliştirme, atık malzemelerle birlikte üretme, kazan-kazan ilişki biçimini keşfetme amaçlarıyla düzenlenen bir çalışan gönüllülüğü aktivitesidir. (2018 yılında düzenlenmiştir)

Kurumsal İşbirliklerimiz