Haberler

Yuva Derneği / Haberler  / Yuva Derneği, Birlikte Yaşam: Göç ve Sosyal Uyum Eğitim Programı Başvuru Çağrısı

Yuva Derneği, Birlikte Yaşam: Göç ve Sosyal Uyum Eğitim Programı Başvuru Çağrısı

(İstanbul’da faaliyet gösteren Ulusal/Uluslararası Sivil Toplum Kuruluşları, Kamu Kurum ve Kuruluşları tarafından talep edilebilir)

2010 yılında faaliyetlerine aktif bir şekilde başlayan Yuva Derneği, sürdürülebilir bir yaşamı mümkün kılabilmek için eğitim, ekoloji, insan hakları konularını bir arada alarak, yoksulluğun ortadan kaldırılmasına ve kendine yetebilir bireyler yetişmesine katkı sunan ulusal bir sivil toplum kuruluşudur. YUVA, sorunlara hem doğa hem de insan açısından yaklaşarak bütüncül bir değişim önermektedir. Önerdiği değişimi bugün, çocuklarla, gençlerle ve yetişkinlerle gerçekleştiriyor.

Yuva Derneği, Dünya Vatandaşlığı Programı altında gerçekleştirdiğimiz, 1 tam gün süren Birlikte Yaşam: Göç ve Sosyal Uyum Eğitimlerini,  farklı disiplinlerden bir araya gelen eğitmenlerin kolaylaştırıcılığında, Avrupa Sivil Koruma ve İnsani Yardım Genel Müdürlüğü (ECHO) ve uluslararası sivil toplum örgütü Save the Children desteğiyle düzenlemeye devam ediyoruz.

Deneyimsel öğrenme metotları ile katılımcı odaklı kurgulanan eğitim programının İstanbul’da Suriyelilere ve ihtiyaç sahibi yerel halka hizmet veren kamu ve sivil toplum kuruluşları (STK) çalışanlarına ulaşılmasını hedefliyoruz. Eğitim, göç alan bölgelerde mültecilere de hizmet veren kuruluşlardaki çalışanların; kendilerinden hizmet alan mültecilerin yaşadığı hukuki ve sosyal süreçler hakkında bilgi sahibi olmasını, Türkiye’de ikamet eden Suriyeli mültecilerin yaşadığı hukuki ve sosyal süreçleri çok boyutlu değerlendirmesini ve deneyimlerin paylaşımı ile sosyal uyumu hedefleyen bakış açıları geliştirmelerini amaçlamaktadır.

Başvuru Süreci

Birlikte Yaşam: Göç ve Sosyal Uyum Eğitimleri, Ekim ayından itibaren, İstanbul’da faaliyet gösteren Ulusal/Uluslararası Sivil Toplum Kuruluşları, Kamu Kurum ve Kuruluşları tarafından talep edilebilir. Eğitimlerin işbirliği sağlanacak kurum ya da kuruluşların kendi mekanlarında gerçekleşmesi tercih edilmektedir. Alternatif olarak Yuva Derneği de mekan sağlayabilir. 1 tam gün süren eğitimin katılımcı sayısı 20 kişi ile sınırlıdır. Eğitim masrafları Yuva Derneği tarafından karşılanacaktır ve eğitimin sonunda katılım sertifikası verilecektir.

Başvuru Koşulları

  • Katılımcıların mültecilere hizmet veren ve İstanbul’da faaliyet gösteren Ulusal/Uluslararası Sivil Toplum Kuruluşları, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışıyor olması,
  • Eğitimin, gerçekleşeceği tarihten en geç 2 hafta öncesinde talep edilmiş olması.

Eğitim talebi için linkteki başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Sorularınız için ogrenmemerkezi@yuva.org.tr adresine mail atarak ya da 0 216 325 00 44 numaralı telefon hattımızı arayarak bize ulaşabilirsiniz.